Gündem

Bugünün Gündemi: 12.11.2020

Bugünün gündeminde neler oldu? Gündem başlıklarını uzun uzun okumaktan sıkıldınız mı? Spordan magazine bugünün gündemi kısa başlıklarla sizlerle!

bugünün-gündemi-gündem-haberleri


Kategorinin amacı: Bugünün gündemi sizleri yoran uzun haber başlıklarından sizi kurtaracak! Reklama ve tıklanma amaçlı hileli haberlere maruz kalmayacaksınız.

Gündem Haberleri

Aşı Çalışması

ugur-sahin-ozlem-tureci-asi

-Koronavirüs aşısı geliştiren Türk doktolar Uğur Şahin ve Özlem Tireci Almanya’nın en zenginleri arasına girdi. Sağlık bakanı Fahrettin Koca ise aşı çalışmaları için kendilerine teşekkür etti.

Sigara Yasağı

sigara-yasagi


-Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde cadde ve sokaklarda sigara içilmesi yasaklandı. Meydan ve toplu taşıma duraklarında sigara içilmesi yasaklandı.

Toy Kuşu

bugunungundemi-toy kusu
Toy Kuşu

-Anadolu’da 7 yıl önce nesli tükendiği düşünülen toy kuşu Trabzonda görülmüştü. Yozgatta ölü bulundu. Vurulduğu belirtildi.

65 Saat Sonra Enkazdan Kurtarılan Elif Taburcu Oldu!

elif-taburcu-oldu

İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından 65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, kardeşleri Elzem ve Ezel ile anneleri Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Perinçek, tedavilerinin tamamlanmasının ardından Ege Üniversitesi Hastanesinden taburcu edildi.


Köpeğini Bulana Arabasını Verecek

bugünün gündemi

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde yaşayan Sadık Kandemir, 3 gün önce gece saatlerinde çalınan av köpeğinin yerini ihbar edene ödül olarak 25 bin lira değerindeki arabasını verecek.

Başaran Ulusoy Korona Oldu!

bugünün gündemi

TÜRSAB eski başkanlarından iş insanı Başaran Ulusoy, korona virüsüne yakalandı. Ulusoy’un hastanede yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi.


Süt Kazanında Banyo Yapan 2 İşçi Tahliye Oldu

bugünün gündemi


Konya’da süt toplama merkezinde, kazanda süt banyosu yaptıkları görüntülerin yayınlanmasının ardından tutuklanan iki kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bakan Koca,Yoğun Bakım Görüntüleri Paylaşıp Halkı Uyardı


bugünün gündemi

Son aylarda artışa geçen korona virüs vakalarına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yoğun bakım görüntülerini paylaşarak vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yoğun bakım videolarını paylaşan Koca, şu ifadeleri kullandı;

“Bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur.”Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Kara cuma ne demek? , Donald Trump’ın Seçim Hilesi

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!