Haftanın Özeti

29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun! Atamızın ve silah arkadaşlarının bizlere hediye ettiği bu bayram Türkiye ve KKTC’de koronavirüs önlemleri kapsamında şenliklerle kutlanıyor.

cumhuriyet bayramıCumhuriyet bayramı ‘nın 97. yılı KKTC ve Türkiye tarafından mutlulukla karşılandı, koronavirüs kapsamında önlemlerle gerçekleşen bayram bundan yıllar önce 29 ekim 1923’de atamız ve silah arkadaşları tarafından ilan edildi. Cumhuriyet bayramı resmi makamlar tarafından da kutlandı. Mustafa Kemal Paşa önderliğinde verilen milli mücadele ile kazanılan bu bayram hepimiz için kutlu olsun!

KKTC KUTLAMALARI: BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!


KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Bayramı için güçlü bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Tatar mesajında, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nin verdiği bağımsızlık mücadelesinden zaferle çıkılmasının ardından 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, bugün 97’nci yıldönümünü daha güçlü bir şekilde kutluyor. Büyük Türk Milleti’nin kopmaz ve ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türk halkı da, Anavatan Türkiye ile aynı heyecan ve duygu birliği içerisinde bu onurlu günü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Tatar mesajını şöyle sürdürdü:

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserimdir’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, akılcı ve barışçı dış politikası, büyük ekonomik potansiyeli, demokratik, çağdaş yapısı ile bölgemiz ve dünyamız için stratejik önemini her geçen daha da artırmaktadır. Atatürk’ün çizdiği hedefler doğrultusunda, bölgesinde güçlü, etkin ve söz sahibi bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de gücüdür. Anavatanımızla her alandaki çalışmalarımızı güç ve gönül birliği içinde daha da artırarak devam ettireceğiz. Cumhuriyet’in bize kazandırdığı değerleri koruyarak Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye devam edecek, ülkemizi ve devletimizi daha refah bir geleceğe kavuşturmak için Atamızdan ve Anavatanımızda aldığımız güç ve destekle var gücümüzle çalışacağız. Başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Vatan için toprağa düşen aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.” dedi.Bu içeriğimiz de dikkatinizi çekebilir: Yüzmenin ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!