Sağlık ve Beslenme

Daha Genç Görünmek İçin Ne Yapmalı?

Işıldayın ve parlayın! Daha genç görünmek için ne yapmalıyız? Tüketmemiz gereken besinler nelerdir? Cilt bakımı sırları.

Genç gözükmek hepimizin istediği şeyler arasında. Cilt bakımı, aldığınız besinler ile doğru orantılı olarak ilerler. Sadece krem sürerek cildinizi gençleştiremez veya cilt lekeleri giderilemez. Eğer cildinizin genç gözükmesini istiyorsanız önce ruhunuzu ve iç organlarınızı şenlendirmeniz gerekir. Daha genç görünmek için size en çok destek çıkacak şey sağlıklı beslenmek olacak. Hemen şimdi o pahalı markalardan aldığınız kremlerin neden işe yaramadığını sorguladığınızdan eminim. Aslında onlarda işe yarıyor ama doğru beslenme ile.

DAHA GENÇ GÖRÜNMEK İÇİN TÜKETMENİZ GEREKEN BESİNLER

daha-genc-gorunmekOldukça sağlıklı yaşasanız (sigara içmiyorsanız veya stresten uzak durup düzenli uyuyorsanız) bile zamana dur diyemediğimiz için cildimizde kırışıklıklar veya lekeler görürüz. Sağlıklı yaşam görünüşünüzü genç tutmanızı sağlayan bir denklemin sadece bir parçasıdır.


DAHA GENÇ GÖRÜNMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ?1.Bol bol su için

daha-genc

Dehidratasyon(susuzluk) sadece cildinizin kırışık ve sarkık görünmesine neden olmaz, aynı zamanda daha yaşlı görünmenizi sağlar. Bol su içtiğinizden emin olun – günde en az 3-4 litre. Su, zararlı toksinleri vücudunuzdan atar ve iç organlarınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlar.

2.Her gün egzersiz yapın

daha-genc
daha genç

Telefonlarınıza bağlı kalmayı bırakın ve egzersiz yapmaya başlayın! Egzersiz yapmanın sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ama buna kulak asmıyoruz. Egzersiz hareketleri yapmak, daha genç görünmenizi sağlar çünkü kilo verirsiniz. Her gün yürüyerek ve yavaş gezintilere çıkarak küçük küçük egzersize başlayabilirsiniz.  Diz veya eklem sorunlarınız varsa, düşük etkili egzersizler yapabilirsiniz.

3.Her gün saç bakım ürünü kullanmayın

daha-genc

Şampuanlar her zaman saçları temizlemez! her saç temizleyiciyi kullanmak güzeldir ancak bunları aşırı kullanırsanız, saçınızı yararlı kimyasallardan arındıracaksınız. PH seviyenizin dengeli olduğundan emin olmak ve o muhteşem koku ve ışıltıyı elde etmek için saç bakım ürünlerini haftada iki veya üç kez kullanın.

Saçlarınızı canlı tutmak istiyorsanız yine besinlerden yararlanın örneğin Hindistan cevizi yağı, parlak ve güzel saçlara kavuşmak için kullanılan bir başka popüler çözümdür.

Saçlarınıza şekil vermek için ısı uygulamayı azaltmalısınız.

4.Stresi azaltın

stres çarkı
daha genç

Stres, kalbinizin daha hızlı atmasını sağlayan ve kan basıncınızı yükselten adrenalin ve kortizol gibi hormonların patlamasına neden olur. Organlarınız olması gerekenden daha fazla çalışarak sizi yorgun, bitkin ve evet daha yaşlı hale getirir. Bugünlerde herkesin strese girdiğinin farkındayız ama stresi yönetimi sizin elinizde. Tabii bunun nasıl yaşadığınız ve hangi alışkanlıklarınızın olduğuyla çok ilgisi var.

Meditasyon yapmak, vücudunuzdaki gevşeme tepkisini tetikler ve beynin yaşlanmasını önler. Meditasyon vb. rahatlatıcı şeylere günde 10 ila 20 dakika ayırmanız stres seviyeniz için harikalar yaratacaktır.

5. Kendinizi şımartın

Kendinize bakımlar yapın ve en sevdiğiniz diziyi açıp keyfinize bakın. Başkaları için kendinizi harap etmeyin. Kendiniz için yaşamayı ve hayır demeyi öğrenin. Bunları yaparken sağlıklı yaşamayı ve cilt bakımı yapmayı unutmayın! kendinizi sevin ! 🙂

Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

En İyi İstanbul Temizlik Şirketleri

Ana sayfaya dönmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Zayıflamak için ne yemeliyiz?” yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!