Gündem

Gerçek Gündem Haberlerini Sizler İçin Topladık:19.11.2020

Gerçek gündem başlıkları. Uzun uzun haber okumaktan sıkıldınız mı? Gündem yaratmış haberleri ayağınıza getirdik!


gerçek gündem
Gerçek gündem


Ekrem İmamoğlu ve AKP Üyesinin Tartışması

gerçek gündem

AK Partili üye: “Gürpınar Kimya, Ekrem İmamoğlu’nun 5 yıl ilçe belediye başkanlığı yapmış olduğu Beylikdüzü’ndeki bir endüstri meslek lisesidir. Ben eminim Ekrem Bey oraya hiç gitmemiştir hayatında” diyerek Ekrem İmamoğlu’na atıfta bulundu.

Ekrem İmamoğlu: “Oranın kütüphanesini şahsen ben yaptım” dedi.

Hatay’da Bir Yangın Daha Çıktı

gerçek gündem


Hatay İskenderun’da Düğün Yurdu Mahallesi’ndeki ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye ekipler yönlendirildi. Yangın hala devam ediyor ve 3 ilçeye sıçradığı iddia ediliyor.

Mansur Yavaş’tan Köylere Ücretsiz İnternet Verileceğini Açıkladı!

gerçek gündem

Mansur Yavaş yine somut bir yardıma imza attı. 45 Günde 928 köye ücretsiz interneti ulaştırmış olacaklarını duyurdu. Şu ana kadar 54 köye internet hizmeti sağlandığı açıklandı. Mansur Yavaş sosyal medyadan duyurdu.
“Evlatlarımızın yüzlerinde gülümse olmak için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Uzaktan eğitime devam kararı sonrası 45 günde 928 köyümüze ücretsiz interneti ulaştırmış olacağız. İnternet hizmeti sağlanan köylerimize http://koylereinternet.ankara.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.” dedi.

AB’den Türkiye’ye İlişkin Açıklama

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, “Türkiye ile ilişkilerde dönüm noktasına yaklaşıyoruz” dedi. Kararın belli olacağı tarih ise 10-11 Aralık’ta yapılacak AB Liderler Zirvesi.


Kemal Kılıçdaroğlu -Devlet Bahçeli-Alaattin Çakıcı Üçgeninden Gelişmeler

gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı’nın sosyal medyadaki paylaşımına ilişkin, “Siyaset kurumu eğer gidip de bir mafya mensubuna sahip çıkıyorsa burada bir sorun var demektir. Demokrasi, hukuk açısından sorun var demektir. Bunları aşmalıyız.” dedi. Kılıçdaroğlu ve Alaattin Çakıcı tartışmaları bir süre daha devam edecek gibi duruyor.

19 Kasım 2020 Koronavirüs Vakaları

Türkiye’de son 24 saatte 157 bin 756 Kovid-19 testi yapıldı, 4 bin 542 kişiye hastalık tanısı konuldu, 123 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 850 oldu, son 24 saatte 2 bin 918 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 364 bin 573e yükseldi.

Sağlıkla Kalın. Maske Takmayı Unutmayın 🙂

Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: YouTube Hakkında Bilinmeyenler , Sabahattin Ali Hakkında İlginç Bilgiler

Etiketler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!