Haftanın Özeti

Gündem Haber Özetleri: 30.11.2020-06.12.2020

Geçtiğimiz haftanın gündem haber özetleri sizlerle! Hafta başından bu yana yaşananları unutmayın diye sizlere gündem başlıklarını derledik.

gundem-haber
gündem haber
MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ


gundem-haber
gündem haberMUSTAFA VARANK:” Pek çok hava platformuna güç verecek ilk milli helikopter motorumuz TS 1400’ün TUSAŞ‘a teslimi gerçekleşti. Gaz türbinli motor teknolojisine sahip Türkiye, havacılık sektörünün yıldızlarından biri olacak.” dedi.


UĞURLAMA TÖRENİ YAPILAN TREN GERİ DÖNDÜ!

gundem-haber

Çin‘e giden ‘ilk ihracat treni’ Maltepe’den Halkalı Garı’na geri döndü. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı törenle İstanbul’dan Çin’e uğurlanan ‘ilk ihracat treni’, Maltepe istasyonundan Halkalı Garı’na geri getirildi. Gelişmeyi duyuran BTS, “TCDD ve TCDD Taşımacılık Aş Yönetiminin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanının övgüsüne mazhar olma, koltuğu sağlamlaştırma ve şov yapma hesabının, İstanbul gibi büyük bir metropolde yarattığı trafik aksamasına yol açmıştır” dedi.

AŞININ MUCİDİ PROF. DR UĞUR ŞAHİN MİLYARDER OLDU!

ugur-sahin-asi
gündem haber

ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte Covid-19 aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, 5,12 milyar dolarlık servetiyle Bloomberg’in en zengin 500 kişi listesine girdi.

9 KERE LEYLA

9-kere-leyla
gündem haber

4 Aralık Cuma günü izleyicisine kavuşan 9 Kere Leyla filmi bu hafta gündem oldu. Filmin çekilen sahneleri büyük tepki topladı. İzleyiciler hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

KORONAVİRÜS GELİŞMELERİ

  • İngiltere’de Pfizer’in BioNTech’le geliştirdiği Kovid-19 aşısı 8 Aralık’ta yapılmaya başlanacak.
gundem-haber
  • Erciyes Üniversitesinde yerli aşıda faz-2 çalışmaları 15 Aralık’tan sonra başlayacak.
  • DSÖ Türkiye Ofisi: “Aşıların kullanımı yakın olsa da herkesin aşıya erişmesi, aylar sürebilir. Ayrıca, aşı tek başına hayat kurtarmaz, aşılama hayat kurtarır. Türkiye’de de aşılama planı hazırlandı. Ama yine de herkesin aşılanması aylar sürecek!”
  • Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un Covid-19 aşısı oldu.
  • Sağlık Bakanı Koca: Yoğun bakım doluluğu konusunda Adana, İzmir, Samsun, Hatay, Antalya, Ordu gibi illerde sorun yaşıyoruz
  • DSÖ Türkiye yetkilisi Dr. Irshad Ali Shaikh, Türkiye’nin daha önce açıklamadığı vaka sayısından haberdar olmadıklarını belirtti. Shaikh, durum böyle gittiği takdirde sağlık sisteminde çöküş yaşanabileceğini de ifade etti.

Geçtiğimiz haftanın gündem haber başlıklarını sizler için derledik. Umarım beğenmişsinizdir.
Siteye geri dönmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!