Gündem

Gündem Halleri: Koronavirüs mutasyona uğradı

GÜNDEM halleri

Gündem Halleri: Covid-19 yerini Covid-20’ye bırakıyor

Gündem: Mutasyonlu Korona virüs Güney Doğu İngiltere’de ortaya çıktı

Pazartesi güne başlarken Türkiye ve dünya gündemine baktığımızda bizi ilk karşılayan konu korona virüs oluyor. Pazar sabahı İngiltere basınında mutasyona uğrayan Covid-19 virüsü ile ilgili haberler ortaya çıktı. Basına yansıyan mutasyonlu Covid-19, ilk olarak 14 Aralık 2020 tarihinde duyuruldu. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock 14 Aralık 2020 tarihinde yaptığı basın açıklamasında Güney Doğu İngiltere’de yeni tip korona virüs varyasyonu tespit edildiğini söyledi. Konu ile ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü bilgilendirildiği de aktardı.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock yaptığı basın açıklaması

Mutasyona uğrayan kovid-19 Avrupa ülkelerinde yayılmaya başladı

Daha sonra dün akşam saatlerinde Dünya Sağlık Örgütü’nden konu ile ilgili açıklama geldi. Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, aynı mutasyonun Hollanda, Danimarka ve Avustralya’da da görüldüğünü bildirdi.

Türkiye mutasyonlu korona virüsüne karşı önlemler aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Gündem Türkiye: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.” açıklamasını paylaştı.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz:

Etiketler

Yazar hakkında

Onur Tutuş

Merhaba, ben gazetecilik bölümü okuyan bir üniversite öğrenicisiyim. Yazmayı, okumayı, araştırmayı çok seviyorum. ''En yüce bilgi, başkalarıyla paylaşılan bilgidir.'' anlayışıyla öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!