Gündem

Gündeme Damga Vuran Başlıklar: 16.11.2020

Gündeme bomba gibi düşen başlıkların yalın halini sizlere sunuyoruz. Haberin yalansız ve reklamsız hali!

gündemeŞanlıurfa’da Bir Çocuğu Yere Vurarak Dövmüştü, Tutuklanarak Cezaevine gönderildi!

gündeme

Şanlıurfa’da iş yerine gelip, sürekli su içmesinden rahatsız olduğu belirtilen çocuğu tekme tokat dövdükten sonra sokakta kaldırıp, yere çarpan adam gözaltına alındı. Şahsın adliyeye sevk edildiği ve tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Ekrem İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ Projesine Karşı Çıktığı İçin Soruşturma Açılmış!

Gündeme

Gündeme bomba gibi oturdu Bu sabah FOX TV’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener;

Soruşturmanın özelliği şu: Devletin projesine karşı çıktığı için bölücülük yapmakla suçlanıyor. Bütün bunlar nedir? Bütün bunlar sistemin tartışılmadığı, yamalı bohçaya döndüğü sistemin getirdiği sonuçlar” dedi.

Küçükkaya’nın söz konusu soruşturmanın açıldığından emin olup olmadığını sorması üzerine Akşener, “Evet, soruşturma evrakını bana sayın İmamoğlu gönderdi” diye belirtti.


Benzine 32 Kuruş İndirim Yapıldı

gündeme

Geçtiğimiz hafta benzine19 kuruş zam yapılmıştı. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 32 kuruş indirim geldi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Covid-19’a yakalandı

Türkmen; Sosyal medyadan yaptığı açıklamada;

“Değerli hemşehrilerim, Kovid-19 testim pozitif çıktı. Hamdolsun genel durumum iyi, evde istirahat ediyorum. Sağlık ekipleri takip ediyor, ciddi bir sorun görünmüyor. Allah tüm hastalarımıza şifalar versin. Arayan, yazan, duasını esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.dedi.

Fransa, Türkiye’ye Ekonomik Yaptırımlar Uygulayabileceğini Açıkladı

gündeme

Gündeme şekil veren bir diğer haber ise, Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune’nin Türkiye’ye sektörel anlamda bazı ekonomik yaptırımlar uygulayabileceklerini söylemesi oldu. Beaune; “Fransa, Türkiye karşısında yalnız değildir, AB toplantısında Türkiye’ye bir şans verdik ancak saldırganca bir tutum sergilediler.” dedi.


Amerika’nın İlaç Şirketi Moderna Covid-19’a Karşı %94,5 Koruma Sağlayan Bir İlaç Geliştirdiğini Açıkladı

gündeme


30 bin donörde denenen ilaç,  aşının üçüncü faz denemelerine ilişkin ilk bulgularını “Büyük bir gün” sözleriyle duyurdu ve birkaç hafta içinde aşının kullanımı için onay başvurusu yapmayı planladığını açıkladı.

Grand Prix’in Şampiyonuna Kutlamada Şampanya Yerine Gazoz Verilmesi Tartışıldı

geçtiğimiz hafta

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Formula 1 İstanbul Grand Prix’sinde podyuma çıkan pilotlara şampanya yerine gazoz verildiğini söyledi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Danışmanı İbrahim Cesur;”Formula 1 çoğunluğu Müslüman olan ülkelerde kendisi böyle bir hassasiyet gözetiyor. Malezya, BAE, Bahreyn… Aynı durum bu ülkelerde de oldu ve olmaya devam ediyor” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ)’den Covid-19 Aşısı İçin Uyarı Geldi


DSÖ: “Son günlerde cesaret verici haberler alıyoruz ancak rehavete kapılmamalıyız, tedbiri elden bırakmamalıyız” açıklamasında bulundu.

Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Geçtiğimiz Haftanın Özeti , Three Mİle Island Nükleer Kazası


Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!