Gündem

Günün Gündem Başlıkları: 15.11.2020

Günün gündem başlıkları yine en yalın haliyle sizlerle. Spordan magazine güne damga vuran başlıklar, reklamsız ve yalansız.

günün gündem başlıkları



Yunanistan’da Koronavirüs Kaynaklı Günlük En Yüksek Ölüm Seviyesine Ulaşıldı

günün gündemi yunanistan
Fotoğraf: Yunanistan

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamada, son 24 saatte 71 kişinin hayatını kaybetmesiyle günlük en yüksek ölüm sayısına ulaşıldı. Ayrıca 1689 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Fabrikada 15 Yaşındaki Çocuk İşçiyi Döven Şahıs Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı.

günün haberi
Fotoğraf: Sırasıyla Yücel B ve Enes Y

İstanbul Kağıthane’de bir fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuk işçiyi (Enes Y) darp eden diğer fabrika çalışanının (Yücel B) çocuğu daha önce de defalarca darp ettiği öne sürüldü. Darp eden kişi, “şaka yaptığını” iddia etti. Çocuğu son darp edişini de cep telefonu ile kayda aldırmıştı. Görüntüler Enes Y.’nin amcasına ulaştı. Çocuğun ailesi ve amcası iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.


Fahrettin Koca Uyardı

günün haberi
Fotoğraf: Fahrettin Koca

“Bugün tespit edilen 3 bin 223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100’e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık altyapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin” dedi.

Günün Şampiyonu: Türkiye Grand Prix’in İstanbul Tuzla’da Gerçekleşen Ayağı nın Şampiyonu Lewis Hamilton Oldu

Formula 1’de 7. kez şampiyon olan Hamilton:” Bu, hayallerimizin çok çok ötesinde”dedi. Ayrıca Hamilton ve Tuzla Belediye Başkanı arasında bir diyalog geçti, Tuzla Belediye Başkanı, pistin kaygan olduğunu söyleyen Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton’a, “Bak işine kardeşim” demişti.
Hamilton bu şampiyonlukla:

– 2019’da hem takımlar hem de pilotlar klasmanında arka arkaya 6 şampiyonluk elde eden ilk üretici olan Mercedes rekoru 7 yıla çıkardı

-Hamilton peş peşe 4. şampiyonluğunu elde ederek Schumacher, Fangio ve Vettel’den sonra bunu başaran 4. sürücü

AFAD İstanbul’da Kaçacak Yer Kalmadı İddialarını Yanıtladı

İstanbul’da 3 bin 21, Türkiye’de 18 bin 910 toplanma alanı var açıklamasını yaptı. Çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Prof. Dr. Uğur Şahin’den Müjdeli Açıklama!

Günün müjdeli haberi, Covid-19’a karşı yüzde 90’dan fazla etkili aşı geliştirdiğini duyuran Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in eş-kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin’den geldi. İnsanlar normal yaşantılarına 2021 kışında dönülebilir. Aşının olumlu etkisinin yazın önemli ölçüde kendini göstereceğini ve hayatın gelecek kış normale döneceğini söyledi.


Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Malala: Dünyanın En Genç Nobel Barış Ödülü Kazananı , Machali: Hindistan’ın Simgesi Bengal Kaplanı

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!