Gündem

Haber Başlıkları Sizlerle! Gündeme Damga Vuran Haberler: 22.11.2020

Haber okumak bazen sıkıcı olabiliyor. Özellikle reklam almış, yalan haberler canımızı sıkıyor. Biz bu haberleri sizler için kısaltıp, size sunuyoruz. Siz gündemden geri kalmayın ama sıkılmayın diye bizler buradayız.

haber

GÜLİSTAN DOKU’NUN ABLASI AYGÜL DOKU 50.000TL CEZA ALDI!

gerçek gündem
haber


Tunceli’de 323 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku’ya, dosya şüphelisi Zaynal Abakarov’un üvey babası Engin Yücel’in şikayeti üzerine “mala zarar vermek” gerekçesiyle soruşturma açıldı.
Doku, açılan soruşturma kapsamında çağrıldığı Diyarbakır Ergani Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi. Engin Yücel, ‘Aygül Doku malıma 50 bin TL zarar vermiş’ diyor. Benim annemin ve babamın kefen parasına göz dikmişler” dedi.

EV PARTİSİNDE ALKOL BİTİNCE DEZENFEKTAN İÇTİLER! 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

haberler
haber

Rusya’da düzenlenen bir ev partisinde alkol bitince dezenfektan içen 7 kişi ölürken, bölgede dezenfektan satışları yasaklandı.

Rusya’ya bağlı Yakutistan’ın Tattinsky bölgesindeki Tomtor köyünde ev partisi düzenleyen bir grup, alkollü içecekleri bitince el dezenfektanı içti. Dezenfektanı içen 9 kişi fenalaştı.Gruptan bir kişi polisi arayarak yardım isteyince bölgeye ambulans ve polis ekipleri gönderildi. Hastaneye sevk edilenlerden 5’i müdahale edilemeden hayatını kaybederken, 2 kişi ise hastanede yaşamını yitirdi. Diğer 2 kişinin hastanede hala yoğun bakımda tutulduğu ve durumlarının ciddi olduğu açıklandı.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ KORONAVİRÜSTE 3. DALGA UYARISI YAPTI

haber

Dünya Sağlık Örgütü’nün Kovid-19 özel temsilcilerinden David Nabarro, Avrupa ülkelerini koronavirüs pandemisinin üçüncü dalgasına karşı uyardı. Nabarro, Avrupa’nın ik dalgaya tepkisinin eksik’ kaldığını söyledi.

GÜNÜN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMALARI

haber
haber

Erdoğan: Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına şükranlarımı sunuyorum. İnşallah hep birlikte daha yapacak çok işimiz, hayata geçirecek çok politikamız var.

Erdoğan: Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı’yla, hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur.

Erdoğan: Suriye’de DEAŞ’la göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesiyiz

Erdoğan: İnsana hizmet etmeyen, insana huzur, esenlik ve değer vermeyen, adaleti ve güvenliği temin etmeyen bir sistemin başarı şansı yoktur.

RASİM OZAN KÜTAHYALI’DAN İLGİNÇ BİR AÇIKLAMA: ALLAH BENİM BELAMI VERSİN

haber
haber

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Sean Connery’nin ölümünü yeni duyduğunu belirterek kendisini hedef alarak beddua etti. Kütahyalı, ”Allah benim belamı versin. Türk basınında da bir yazı bile çıkmamış” ifadelerini kullandı.

Kurduğu cümleyi okumak isterseniz; Efsanelerin efsanesi büyük aktör Sean Connery 22 gün önce 31 Ekim 2020’de vefat etmiş ve benim şimdi Apple TV sayesinde haberim oldu. Allah benim belamı versin. Türk basınında da bir yazı bile çıkmamış. Ne kadar da içe kapalı, boğucu bir medya ortamı. Ben de mesulüm bu vaziyetten.”


MERAL AKŞENER’DEN AÇIKLAMALAR

haber


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bir otelde düzenlenen üye katılım töreninde yaptığı konuşmada, partiyi 7’den 77’ye herkesle birlikte kurduklarını ve pek çok şeye göğüs gerdiklerini dile getirdi.  İYİ Parti’nin kuruluş hikayesinin bir ‘cesurlar ve iyiler öyküsü’ olduğunu söyleyen Akşener, “28 Şubat’ın Meral Akşeneri’ne ‘kafir’ dendi ve o kafir sözünü sahada kullandırtmaya çalıştılar” açıklamasında bulundu

Akşener, “Muhalefetteki siyasi partileri bir masanın etrafında toplayın, ekonomik, dış politika ile ilgili görüşlerimizi sunalım” teklifini yaptıklarını söyleyen İYİ Parti lideri Akşener, “O gün bir kaşık suda dünyanın fırtınası koparılmıştı. Dün bağıranlar, çağıranlar, bugün memleket masasının kurulması lazım geldiğini söylüyor” dedi.

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!