Haftanın Özeti

Hafta Özeti: Geçtiğimiz Haftanın Haber Başlıkları

Hafta özeti sizlerle! Geçtiğimiz hafta gündem olmuş haberleri unutmamak için sizlere geçtiğimiz haftanın özetini sunuyoruz. (16.11.2020-22.11.2020)

hafta özeti
Hafta Özeti
GÜLİSTAN DOKU’NUN ABLASI AYGÜL DOKU 50.000TL CEZA ALDI!

hafta özeti
Gülistan Doku ve ablası Aygül Doku


Tunceli’de 323 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku’ya, dosya şüphelisi Zaynal Abakarov’un üvey babası Engin Yücel’in şikayeti üzerine “mala zarar vermek” gerekçesiyle soruşturma açıldı.
Doku, açılan soruşturma kapsamında çağrıldığı Diyarbakır Ergani Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi. Engin Yücel, ‘Aygül Doku malıma 50 bin TL zarar vermiş’ diyor. Benim annemin ve babamın kefen parasına göz dikmişler” dedi.


CANİLER PATİLERİNİ KESMİŞTİ: HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI!

hafta
Pamuk

Samsun’un Havza ilçesinde patileri kesilmiş halde bulunan ‘Pamuk’ adlı yavru köpeğin tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeyi atlatan köpek takılacak yürüteçle yaşamını sürdürecek. Pamuk’un yaşamasının bir mucize olduğu söylendi.


KORONAVİRÜS AŞILARI GELDİ GELECEK

HAFTA
hafta

İNGİLTERE OCAK AYINDA HERKESE ULAŞACAĞINI DUYURDU: İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan koronavirüs aşısının ülkeye ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını duyurdu.
RUSYA ERMENİSTAN’A ULAŞTIRDI: Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, Ermeni mevkidaşı Arsen Torosyan’a Gamaleya Araştırma Merkezi’nin geliştirdiği Sputnik V koronavirüs aşı örneklerini teslim etti.

Aşı çalışmaları tam gaz devam ediyor dsö 6 ay daha sabretmemiz gerektiğini söyledi. Lütfen maske takalım ve evde kalalım.


GEÇTİĞİMİZ HAFTA TAKSİLERE YÖNELİK ZABITA DENETİMİ BAŞLATILDI

güne
hafta

 İstanbul’da yolcu seçen ya da kısa mesafe yolcu almayan taksilere yönelik sivil zabıta denetiminin başlaması. Yenikapı, Vezneciler, Otogar, Eminönü, Sirkeci, Taksim ve Beyazıt’da 10 taksiye 392 TL ceza kesildi. Şoförlerin araç kullanım belgeleri 20 gün askıya alındı.


HATAY’DA BİR ORMAN YANGINI DAHA ÇIKMIŞTI

gerçek gündem

Hatay İskenderun’da Düğün Yurdu Mahallesi’ndeki ormanlık alandan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye ekipler yönlendirilmişti. 22 saat sonra söndürülebilen yangın Yerleşim yerlerini de tehdit etti. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 3 mahallede maddi hasar olduğunu söyledi.


MANSUR YAVAŞ VE YARDIMLARI

gerçek gündem
hafta

Geçtiğimiz hafta Mansur Yavaş yine somut bir yardıma imza attı. 45 Günde 928 köye ücretsiz interneti ulaştırmış olacaklarını duyurdu. Şu ana kadar 54 köye internet hizmeti sağlandığı açıklandı. Mansur Yavaş sosyal medyadan duyurdu.
“Evlatlarımızın yüzlerinde gülümse olmak için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Uzaktan eğitime devam kararı sonrası 45 günde 928 köyümüze ücretsiz interneti ulaştırmış olacağız. İnternet hizmeti sağlanan köylerimize http://koylereinternet.ankara.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.” demişti.

Etiketler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!