Haftanın Özeti

Türkiye’yi Üzen İzmir Depremi

İzmir Depremi hepimizi yasa boğdu. İzmir depreminde yaşanan acının sayılara dökülen halini yaşananların tekrarlanmaması dileğiyle sizler için derledik.

İzmir depremi herkesi üzen izmir depremi hakkında


2020′ de yaşanan dünyanın en büyük 7. depremi İzmir depremi. 2020 Yılında yaşanan 3. büyük deprem. Verilerin konuştuğu büyüklüğe baksak da İzmir insanı için yaşanan şeylerde veriler kadar büyük. Dünyada yaşanan depremlerde bu sene İzmir’de yaşanan deprem kadar büyük kayıplar olmadı. İzmir’de en çok etkilenen ilçe ise Bayraklı oldu.

Deprem Sonrasında Binaların Müteahhitleri Soruşturmaya Alındı!


7 kişi tutuklandı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ş.A, O.A, E.İ, R.Y, M.Y, N.B, T.A, Ç.D. ile H.H.Ö’nün işlemleri tamamlandı. 2 kişi aranıyor.

Yağcıoğlu Apartmanı müteahhiti Ş.A. adliyeye götürülürken, “Bir şey söyleyecek misiniz?” diyen basın mensuplarına, “Ne söyleyeyim? Kolonlar kaydırılmış” şeklinde yanıt verdi.

Şüpheli Ş.A, T.A. Ç.D. ile N.B. de haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek tutuksuz yargılanma talep etti.

Şüpheli M.Y. savunmasında depremde 2 katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nın müteahhidi olmadığını, apartmanın bulunduğu arsanın sahibi olduğunu, arsada ortak olduğunu ve binanın 1997 yılında yapılmaya başlandığını söyledi.
M.Y. binanın alt kısmının 2001 yılında bir markete kiralandığını belirterek, “Normalde binanın altında projede 4 tane dükkan kısmı görünüyordu ancak iki ortak olduğumuz için daha sonra bu 4 dükkanı 2’ye düşürdük. Projeyi bu şekilde onaylattık. Markete o şekilde kiraya verdik. 2001 yılından beri market binanın altında bulunmaktadır. Bugüne kadar market tarafından yapıldığı söylenen tadilatlardan haberim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Boğularak Ölmüş!

Afad’ın yaptığı açıklamaya göre oluşan  Türkiye‘de 1’i boğulma sonucu olmak üzere toplam 114 kişi öldü ve 1.035 kişi yaralandı. Yunanistan’da ise 2 kişi öldü, 19 kişi yaralandı. Sisam adasında Meryem Ana kilisesi yıkıldı.

Enkaz Çalışmaları sona erdi polis erzakların başında nöbet tutuyor. Depremzedelerin Erzaklarını Satan oldu, satan kişi M.O mahkemece tutuklandı. Binalardan eşyalar çıkıyor, başında polis bekliyor. Eşyalar arasında mutfak aletleri, kişisel eşyalar, giysiler ,ödüller,kupalar ,düğünde fotoğrafları, aile albümleri ve teknolojik aletler yer alıyor.

Geçmiş olsun İzmir!

Şu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir: Deprem anında yapmanız gerekenler , Türkiye ve Deprem Geçmişi


Etiketler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!