Teknoloji / Bilim

Video Oyunlarının Kral Şirketi: Naughty Dog

Hepimizin merakla bir sonraki oyununu merakla beklediği Naughty Dog şirketi, Playstation tarihine damga vuran oyunlara imza attı.

last of us uncharted naughty dog geçmişi naughty dog oyunları
NaughtyDog


Naughty Dog için Playstation serisine oyun çıkaran en başarılı video oyun şirketi diyebiliriz. Last Of Us gibi bir oyun ortaya çıkararak oyun dünyasının çıtasını en üst seviyeye koymuştur ancak son zamanlarda boykot edilmektedir. Amy hennig ve Bruce Straley  gibi iyi senaristlerle çalışarak mükemmel oyunlara imza atmışken, şu anda Neil Druckmann ile çalışmaları büyük bir eleştiri topluyor.Bunun nedeni ise Neil Druckmann’ın narsist, kötü bir senaryo yazarı olduğu düşünülmesi. Ayrıca Last Of Us serisinin çok beklenen 2. oyunun senaristiliğini yapmış ve Last Of Us oyuncuları senaryo konusunda büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır.


LAST OF US

last of us elli ve joel last of us ellie

Naughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku türlerindeki hikayeli video oyunu. Oyunun hikayesi oldukça çarpıcı ve dikkat çekici hatta dram içeriyor diyebiliriz.

Joel, on iki yaşındaki kızı Sarah ile birlikte Teksas’ta yaşayan bir babadır. Doğum gününün ilk saatlerinde, cordyceps cinsi mantarın sebep olduğu ve bulaştığı kişileri birkaç saat içerisinde insan öldüren yaratıklara çeviren bir hastalık yayılmaya başlar. Joel, kardeşi Tommy ve kızı Sarah ile birlikte oluşan kaos ortamından kaçmaya çalışırken Sarah bir asker tarafından vurulur ve Joel’un kolları arasında ölür.
Aradan 20 yıl geçer ve yıl 2033 olur. Joel ve Tess’e ancak Ellie isimli genç bir kızı karantina bölgesi dışına çıkarmaları karşılığında silahları geri alabilecekleri önerisi gelir.  Ancak Ellie ısırılır ama zombiye dönüşmez. Böylelikle Ellie’nin bağışıklığı olduğu öğrenilir ve aşı üretilebilir. Ellie’yi Ateş Böcekleri adında bir gruba götürmeleri gerekir ancak aşıyı yapmaları için Ellie’nin ölmesi gerekir. Bu hikayede kızını kaybeden Joel ve Ellie arasında bir baba-kız bağı oluşur.

Naughty Dog Oyununun dizi olacağı iddiaları var ancak ne kadar doğru olduğu henüz meçhul.UNCHARTED

nathan drake uncharted oyun nauhgty dog

Son günlerde filmi çekilmesi için hazırlıklara devam edilen ve başrolünde Tom Felton’ın oynaması beklenen, bir başka Naughty Dog ‘un öne çıkan serilerinden. 4 Seriden oluşan oyun, Nathan Drake adında bir hırsızın başından geçen maceraları konu alır. Küçük yaştan beri abisiyle birlikte hırsızlık yapan Drake, her zaman büyük işler peşinde koşar.

Serileri:
Uncharted: Drake’s Fortune(2007)
Uncharted2: Among Thieves (2009)
Uncharted 3: Drake’s Deception (2011)
Uncharted4: A Thief’s End (2016)


Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Playstation 4’ün en çok satan 5 oyunu , Dünyamızı neden korumalıyız?

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!