Kültür / Sanat

En Çok Hasılat Yapan Film Tablosu

Dünyada en çok hasılat yapan 6 filmi infografiklerle birlikte sizlere sunduk. Film izlemek insanın içini aydınlatır ve stresini azaltır. Sizler için derlediğimiz bu infografiğe ek olarak gelin bir de dünyanın en çok seyredilen filmlerine yorum olarak bir göz atalım.

film avengers en çok izlenen filmler filmler ve hasılatları

En çok izlenen film: Hızlı ve Öfkeli 7

En çok hasılat yapan filmler listesinde ilk sırayı muhteşem kadrosuyla gönüllere taht kurmuş olan Hızlı ve Öfkeli filmi yer alıyor.

Hızlı ve Öfkeli filminin yedinci serisi 2.961.089 gişe rakamlarıyla zirvede yer alıyor. Epeyce bir seyirci kitlesine sahip unutulmazlar arasında yerini alan bu aksiyon filmi serisi daha uzun yıllar ölümsüzlüğünü korumaya devam edecek gibi duruyor.

Hızlı ve öfkeliyi, Titanik, Hızlı ve Öfkeli 8, Avatar, Yenilmezler: Son Oyun ve Yenilmezler: Sonsuzluk savaşı takip ediyor.

Hızlı ve öfkeli, Titanik’in 10 yıllık hükümdarlığını tahttan indirerek birinci sıraya oturuyor. Film ilk çıktığında aslında bu kadar sükse yaratacağı ve hatta Titanik’in rekorunu kıracağı düşünülmüyordu. Ancak dev kadrosu ve kaliteli konusuyla başarılmayacak bir şeyi başardı.

Yenilmezler Serisi

Marvel Comics’in kurtarıcısı konumunda. Yapılan Marvel Comics kahramanları filmleri arasında en sükse yapmış ve en çok gişe almış seridir. Seri 4 filmden oluşuyor. Yenilmezler, Yenilmezler: Ultron Çağı , Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Son oyun

Titanik

Çıktığı dönemin en popüler filmi olan ve 10 yıl tahtta oturan film. Gerçek bir yaşantıdan alınıyor. James Cameron’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Leonardo DiCaprio , Gwyneth Paltrow gibi isimler başrolde.

Avatar
Döneme damga vuran film , bilimkurgu alanında başyapıt. 2009 yapımı olan film. Gerçek hayatta sakat olan bir adamın bir makineye girerek farklı bir hayata geçip avatar adı verilen canlılarla tanışmasıyla başlıyor. Yönetmen koltuğunda yine James Cameron var. Sam Worthington ,Stephen Lang gibi ünlü oyuncular kadroda. Film o dönemin teknolojisine kıyasla önemli bir detay olan 3D tekniğiyle çekilmiştir. Titanik’in sahip olduğu 2 milyar 185 milyon $ hasılatı geride bırakarak tüm zamanların gişe hasılatı rekorunu elde etti.67. Altın Küre Ödülleri’nde en iyi film ve en iyi yönetmen (James Cameron) ödüllerini almıştır.

Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Gerçekçi Bir Yazar: John Steinbeck , The Beatles: Efsanevi Müzik Grubu

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!