Teknoloji / Bilim

Sony Elektrikli Arabası Vision S’in Tanıtım Videosu Yayınlandı

Sony Elektrikli Arabası Vision S
Kaynak: Sony

Sony elektrikli arabası Vision S’in geçtiğimiz yıl tanıtımını yapmıştı. Geçen yıl yalnızca bir prototipten ibaret olan Sony Vision S şimdi yollarda boy göstermeye başladı. Sony elektrikli arabası Vision S’in Avusturya yollarındaki videosunu 11 Ocak 2021 tarihinde resmi Youtube hesabından paylaştı.

Geçen yılın ortasında, dünyanın teknoloji devlerinden Sony firmasının yetkilileri, Vision S adını verdikleri elektrikli aracın prototipini yayınladı. Aradan geçen yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde adeta imkansızı başardı. Sony firmasının önde gelen yetkileri, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Vision S’i yıl sonuna doğru halka açık yollarda test edeceklerine dair söz vermişlerdi. Sony resmi Youtube sayfasından 11 Ocak 2021 tarihinde yayınladıkları son videoyla birlikte bu sözlerini tutmuş oldular. İsterseniz siz değerli okurlarımızı daha fazla bekletmeyelim ve Sony elektrikli arabası Vision S’in yayınlanan o videosuna bir göz atalım.

Sony elektrikli arabası Vision S, 100 km hıza 4,8 saniyede çıkabiliyor

Yazar hakkında

Onur Tutuş

Merhaba, ben gazetecilik bölümü okuyan bir üniversite öğrenicisiyim. Yazmayı, okumayı, araştırmayı çok seviyorum. ''En yüce bilgi, başkalarıyla paylaşılan bilgidir.'' anlayışıyla öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!