Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler: Uzun Yol Artık İşkence Değil!

Uzun yol her ne kadar bizlere işkence gibi gelse de kendi avantajımıza çevirebiliriz. Sizler için uzun yol listesi derledik. Yol deneyimi sizin için artık daha kolay!uzun yol deneyim mide bulantısı
Uzun yol faydalı bilgilerUzun yol her ne kadar sıkıcı olsa da insanın dinginleşmesini, kendimize ve ailemize ne kadar az zaman ayırdığımızın farkında olmamızı sağlar. Yolculuk herhalde bize uzun gelmesinden veya işkence gibi gördüğümüzden unutulmaz yolculuklar arasındadır.

Dinlemediğimiz müzikleri dinleriz, görmediğimiz yerleri görürüz ve en önemlisi eğer ailemizleysek ailemizin bilmediğimiz yönlerini keşfederiz. Bir dinlenme tesisinde sabaha karşı içilen çorbanın veya yol üstünde yenilen ayvalık tostunun ağzımızda bıraktığı farklı bir tat olur. Burada insan nasıl yaşar? diye düşündüğümüz yerlerde dururuz belki. Hiç görmediğimiz kedileri ve köpekleri görürüz terk edilmiş yerlerde.

Kışın yapılan uzun yol yolculuğu ile yazın yapılan uzun yol yolculuğu arasında farklar vardır tabii. İş/okul için veya tatil için yapılan yolculuklarda olduğu gibi. Kışın yapılan yolculuklar uykulu geçer, yazın yapılan yolculuklarda cıvıl cıvıl oluruz. Kışın yolculuğu yazdakine göre belki biraz daha hüzünlüdür genellikle iş veya okul için şehir dışına çıkmak zorunda kalırız. Yazın yapılan yolculuk da aynı sebepten ise aynı hüzün kaplar içimizi.

Bir de bu yolculukta midesi tutanlar var tabi. Bir sürü ilaç alırlar kusmamak için. Kürler denerler, kokular sıkarlar ama bazen yolculukta olan mide bulantısı bile özlenir.

Unuttuğumuz radyo kanallarını dinleriz. Eğer otobüsle gidiyorsak, hiç izlemediğimiz filmleri izleriz veya izlemekten sıkıldığımız filmleri.

Otobüs yolculuklarının bir diğer cilvesi ise ağlayan bebekler olur. Sanki sizin binişiniz beklenmiş gibi her bindiğiniz otobüste ağlayan bebekler olur uykunuz zehir olur. Bu sadece otobüs için değil, metro, tren, vapur yolculuğunda da geçerlidir. Murphy kanunları bazen canımızı sıkabiliyor değil mi! Her ne kadar canımızı sıksa da her yolculuk tatlıdır işte. Özellikle keyif alınan yolculuk başka bir zevklidir. En keyiflisi de arkadaşlarınız ve ailenizle yapılan tatil yolculuğudur.

Şu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir: Mutfak hayatınızı kolaylaştıracak adımlar , Yaşamı Kolaylaştıran 4 Adım

Etiketler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!