Sağlık ve Beslenme

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz?

Zayıflamak istiyorum diyerek Pazartesi günleri diyetlere başlıyoruz ama nafile. Zayıflamayı öncelikle eğlenceli hale getirmeniz sizin için fayda sağlayacak. Peki kilolarımızdan eğlenceli bir şekilde kurtulmak için ne yapmalı?

Kilo vermek karmaşık görünebilir, ancak gerçekte sadece tükettiğiniz kaloriyi ve aktivite seviyenizi dengelemenizi gerektirir. Örneğin, genel bir kural olarak, güvenli bir oranda kilo vermek için, her gün 500 kalori açığı ile diyet yapmanız veya egzersiz yapmanız gerekir.

Zayıflamak İçin Ne Yemeliyiz?

zayıflamak-icin-ne-yemeliyiz
Zayıflamak için


Bu bazıları için kolay olsa da, diğer diyet yapanlar kilo verme programına bağlı kalmakta sorun yaşarlar çünkü diyet çok sıkıcı veya çok zordur. Diyet yapmayı eğlenceli hale getirmenin bir yolu olarak, işte size bazı basit kilo verme tüyoları. Diyet yemekler tam bir baş belası!

1.Yeni tatları tercih edin.
Diyetle ilgili en iyi kısımlardan biri yeni yiyecekler denemek ve denemektir. Her gün aynı yemeği yemek kısa sürede sıkıcı hale gelebilir, bu nedenle mağazada benzersiz (ve sağlıklı) bir şey görünüyorsa deneyin! Yaratıcılığınızla kendinizi şaşırtabilirsiniz.

2.Tabağınızdaki yiyecekler renkli renkli Olsun 🙂
Pazara gittiğinizde sepetinize sığdırabildiğiniz kadar çok renkli meyve ve sebze sığdırın. Renkler ve dokularla yaratıcılığınızı konuşturun, oyunlar oynayın. Her akşam, yemek hazırlarken tabağınızda bir gökkuşağı yapmak için kendinize bir meydan okuyun. Bu basit değişiklik, zayıflamak için yaptığınız sağlıklı yemekleri daha heyecanlı hale getirecek. Kısacası kendi renkli karakterinizi tabağınıza yansıtın! 🙂

zayiflamak-icin
Zayıflamak için

3. Her şeye sos ekleyin
Sebzeleri yemeğinize dahil etmek çok zor! Çoğumuz sebzeleri sevmiyoruz. Tabağınıza sebzeleri dahil etmenin basit bir yolu var. Fırında patateslerden tavuk göğsü ve sotelenmiş sebzelere kadar her şeye ve her şeye sağlıklı soslar ekleyin. Harika bir lezzet dozu ile sebzeli bir yemek yemek daha kolay olamazdı.

4.Peki zayıflamak için ne yapmalıyız? En az 10 dakika spor yapmaya çalışın!
Yoğun bir programınız varsa ve egzersiz yapmak için zamanınız yoksa bu ipucu tam size göre. Zayıflamak için  tek yapmanız gereken, her seferinde birkaç dakika hareket etmek ve kalbinizin kan pompalanmasını hızlandırarak kalorilerin yakılmasını sağlamak.(Eğer kalp sorununuz varsa lütfen bu yazıyı okuyup kendinizi zorlamayın.) En sevdiğiniz şarkıyı söyleyin ve caddede yürüyün, mutfakta dans edin! Kısacası 10 dakika boyunca istediğiniz her şeyi yapın. Zaman çok kısa olduğu için, o korkunç egzersiz zamanı daha da hızlı geçecek!

Yukarıdakileri uygulamadan önce mutlaka bir diyetisyene danışın. Sizler için bir diyet programı çıkarır ve en doğru tedaviyi uygularlar.

Tüm bunlardan sonra kendinizi bir diyet tatlı ile ödüllendirin. Bunu hak ettiniz 🙂

Diyet kurabiye tarifimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Balkabaklı yulaf lapası tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!