Faydalı Bilgiler

Sosyal Medya Paylaşım Saatleri 2023

Sosyal medya paylaşım saatleri kullandığınız sosyal medya platformuna göre değişiklik gösterir. Günümüzde hayatımız için olmazsa olmaz konumuna erişmiş sosyal medyada doğru zamanda paylaşım yaparak etkileşiminizi kat be kat arttırabileceğinizi biliyor muydunuz?

sosyal medya paylaşım saatleri
sosyal medya paylaşım saatleri

Evet bu mümkün! Başta İnstagram paylaşım saatleri olmak üzere, Facebook, Twitter ve Pinterest’in kendisine özel paylaşım saatleri var. O zaman lafı daha fazla uzatmayalım da Sosyal medya paylaşım saatleri 2021 versiyonuyla siz değerli okurlarımızla paylaşalım.

Tabloda gördüğünüz gibi Facebook, İnstagram, Twitter ve Pinterest‘in sosyal medya paylaşım saatleri yer alıyor.

Biz yine de tabloya ek olarak detaylı bir şekilde sosyal medyada etkileşimi artıran en iyi paylaşım saatlerini yazmaya çalışacağız. Bu sayede kendinize özel sosyal medya paylaşım planı ayarlayabilirsiniz.

İsterseniz elinize bir not defteri ve kağıt kalem alıp Facebook’tan başlayarak bu sosyal medya platformlarının en uygun saatleri üzerine tek tek konuşalım.

Facebook paylaşım saatleri perşembe ve cuma!

2021 yılında Facebook paylaşım saatleri için en uygun zaman perşembe ve cuma günleri. Facebook için ideal paylaşım yapma vakti ise 13:00 – 16:00 saatleri arasıdır. Bu saatler arasında Facebook’ta yapacağınız paylaşımlar sizin içeriklerinizin kalitesini arttıracak ve daha fazla etkileşim elde edeceksiniz!

Bu arada sosyal medya paylaşım saatleri kadar önemli olan bir şey varsa o da hangi saatler arası paylaşım yapmamanız gerektiğidir.

Diğer bir deyişle Facebook için bazı saat dilimleri etkileşimin en az olduğu zamanlardır. Facebook’un en az kullanıldığı saatler 24:00 – 08:00 ve 08:00 – 12:00 saatleri arasıdır. Bu saatler arasında paylaşım yaparsanız çok fazla etkileşim ve takipçi elde edemezsiniz. Bu nedenle İnternet Halleri olarak biz size Facebook en yoğun kullanıldığı saatler olan 13:00 – 16:00 saatlerini öneririz.

İnstagram kullananlar için en iyi paylaşım yapma vakti öğleden sonradır

İnstagram paylaşım saatleri

İnstagram paylaşım saatleri pazartesi öğleden sonra oldukça verimli oluyor. Eğer Instagram’da pazartesi 15:00 ile 16:00 saat aralığında story ya da fotoğraf paylaşırsanız muazzam oranda etkileşime kavuşursunuz. Çünkü İnstagram en çok büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

Bu insanlar iş çıkışı trafikteyken İnstagram’a göz atmaya bayılıyor! Bu bilgiye de verdikten sonra isterseniz Sosyal Medya Paylaşım Saatleri 2023 yazımıza devam edelim. Sırada siyasetin gündemini belirleyen Twitter var!

Twitter için en uygun vakit haftanın her günüdür!

Sosyal medya paylaşım saatleri 2023: Twitter

Twitter için paylaşım yapacaksanız vakti çok fazla kafaya takmanıza gerek yok. Çünkü Twitter hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanı için oldukça aktif kullanılan bir sosyal medya platformudur. Ancak illa da paylaşım için en uygun vakti vermek gerekirse hemen verelim. Twitter için en uygun saatler pazartesiden cumaya, öğlen 12:00 ile 18:00 arasıdır. Bu saatlerde atacağınız tweetlerin etkileşim oranları çok büyük oranda artacaktır. Bize de İnternet Halleri olarak sizlere güzel tweetlemeler demek kalıyor.

Onur Tutuş

Merhaba, ben gazetecilik bölümü okuyan bir üniversite öğrenicisiyim. Yazmayı, okumayı, araştırmayı çok seviyorum. ''En yüce bilgi, başkalarıyla paylaşılan bilgidir.'' anlayışıyla öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yorum

Click here to post a comment