Kültür & Sanat

How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyenler

Hepimizin severek izlediği How i met your mother dizisi tam 9 sezon sürmüştü. Peki dizi hakkında neler biliyorsunuz?

Bir neslin ekrana kilitlenerek izlediği dizi , CBS kanalında 19 Eylül 2005-31 Mart 2014 tarihleri arasında 9 sezon boyunca 208 bölüm yayınlanmıştı. 31 Mart 2014’de 40 dakikalık özel bir bölümle sona ermişti. Dizinin insanları çeken tarafı ise, durum komedisi olması ve karakterlerin gerçeğe yakın olması (hatta bazıları gerçek) diziyi izlerken insan her karakterde kendinden bir şey bulma imkanına sahip ve karakterlerle derin bir empati içinde.

Haydi arkadaşlarımız ve New York’ta yaptığımız aptalca şeyler hakkında yazalım.” fikri, Bays ve Thomas‘ın How I Met Your Mother’ ı oluştururken ki düşünceleriydi. Dizide de aynen öyle şeyler yapıldı.

Dizinin ana karakterleri:
 Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson.

Dizinin Konusu: Dizi 2030 yılında Ted Mosby’nin çocuklarına annesiyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. -Bu arada çocuklara anlattığı sahneleri barındıran bölümlerin hepsi 1.sezonda çekilmiştir- 4’lü arkadaş grubunun başından geçen hikayeleri anlatır. Ted Mosby’nin platonik aşk hayatı ve karşılıksız ilişkilerini konu alır. Bays ve Thomas dizide ki arkadaşlıkları anlatırken kendi arkadaşlıklarından yola çıkmıştır. Marshall ve Lily birbirini çok seven bir çift. Robin ise Bu gruba sonradan katılıyor ve Ted ile sevgili olarak diziye giriş yapıyor. Ancak sonradan işler değişiyor ve Ted bir süre Robin’e platonik kalıyor.

How i met your mother ‘a en çok damga vuran, sosyal medya aleminde sürekli gifleri paylaşılan karakterlerden biri ise Barney Stinson. “Legendary” ve “Suit up” sözleri tutmuş kelimeler arasındadır. Kızları tavlamak adına yazdığı kitap “The Playbook” ise hayranları tarafından yapılıp satılmıştır.

How I Met Your Mother ‘ın
ABD’de Yankıları

The Early Show, Barney’i dizinin başarısındaki en önemli nedenlerden biri olarak gösterdi.

-2006’da TV Land, Barney’nin “Takım elbise giy!” lafını en iyi 100 replikten biri olarak seçti. 

-2007, 2008 ve 2009 yıllarında Harris, Barney’i canlandırdığından dolayı Emmy Ödülleri‘nde “prime time’ın en sıradışı yardımcı oyuncusu” adayı oldu.

-Dizi Oyuncuları ve Dizinin kendisi toplamda 10 adet ödül aldı.

Şu içeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Family Guy vs. The Simpsons The Beatles Hakkında Bilinmeyenler

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Maltepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Yorum

Click here to post a comment