Gündem

Gündem Başlıkları Sizlerle:13.11.2020

Gündem, hepimizin kafasını oldukça dolduran ve bazen okumak istemediğimiz uzunlukta haberlerle dolu. Kısa başlıklarla gündemi sizin için toparladık.

gündem-haberleri


Corona Aşısını Geliştiren BionTech’e Siber Saldırı Düzenlenmiş!

gündem-özlem-türeci-uğur-şahin
Uğur Şahin ve Özlem Türeci


Korona virüsü araştırmalarda yüzde 90 başarılı aşıyı geliştiren bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin kurucusu ve ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech’e iki ay önce siber saldırı düzenlendiği ortaya çıktı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı Koronaya Yakalandı!

gündem-haberleri-corona-şadi-yazıcı

İstanbul’un Tuzla ilçesinin Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, corona virüsü testi sonucunun pozitif olduğunu açıkladı. Evinde karantinada olduğunu aktaran Yazıcı, “Dün biraz ateşim çıktı, halsizlik vardı ama bugün daha iyiyim” dedi.


İstanbul’da Tüm Pazar Yerlerinde Sigara İçilmesi Yasaklandı

Gündem-haberleri


Gündem ‘e oturdu! İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, tüm pazar yerlerinde sigara içilmesinin yasaklandığını açıkladı. Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sevgili İstanbullular, maskenin doğru ve sürekli kullanımını temin amacıyla İstanbul genelinde tüm pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklanmıştır” dedi.

Kına Gecesine Gidenler Korona Oldu! 17 kişi karantinaya alındı

koronavirüs-karantina


Samsun’da, kına gecesine giden davetliler daha sonra topluca yemeğe gitti. Yemeğe katılanlar davetlilerden korona virüs bulaşan ve bunlara temaslı olan 17 kişi karantinaya alındı. Vali Zülkif Dağlı “Bu dikkatsizlikten pozitif ve onların temaslısı 17 vaka ortaya çıktı. Son 48 saatte 4 aile sevdiklerinden ayrıldı” dedi.

Gündem : Bakırköy’de 6 Kişiyi Ezen Sertaç Göçmen’e 9 yıl 3 ay hapis cezası verildi

sertaç göçmen

Bakırköy’de geçtiğimiz aylarda dehşet saçmıştı, Eski hakim ve savcının oğlu Sertaç Göçmen 9 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Eski Mısır Dönemine Ait Tableti 1 Milyon Liraya Satarken Yakalandılar

misir-tableti

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde eski Mısır dönemine ait olduğunu iddia ettikleri kil tableti 1 milyon liraya satmak isteyen zanlılar, suçüstü yakalandı. Dört şüpheli göz altına alındı.


Gündem : Meteorolojiden Uyarı: Yarın Yağış Bekleniyor!

sağanak-yağış

Gündem haberi olmasa da sizleri uyarmak istedik. Yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor. Şemsiyelerinizi ve yağmurluğunuzu almadan evden çıkmayın! Siz değerli okurlarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Maskelerinizin ıslanması korunurluğu ortadan kaldırıyor. Islatmamaya özen gösterin. Sağlıkla kalın!

Şu İçeriklerimiz de dikkatinizi çekebilir: Kedilerin sizi sevmesini sağlayacak yollar , How i met your mother hakkında bilinmeyenler

Yazar hakkında

Begüm Özkaynak

Merhaba, ben Begüm. 21 yaşındayım. Gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Araştırmalar yapmayı ve sunmayı seviyorum.

Bir yorum yaz

Ben de yorum yapmak istiyorum!